czwartek, 9 sierpnia 2012

Oglądanie online a ściąganie na dysk

Po co to ściągać, do cholery?

Ciężko znaleźć download, jakość jest całkiem niezła, wystarczy tylko wejść na anime-shinden.info i już można oglądać, co się tylko chce. Nie trzeba na nic czekać.
Tak to wygląda z perspektywy osób, które wybierają wersję online. Jednak po bliższym przyjrzeniu się sprawie, od razu widać, że nie jest to wcale takie skomplikowane, aby pobrać anime na dysk i tam obejrzeć już w HD.

Podstawowe fakty:
1. Używanie torrentów nie wiąże się z dużą stratą czasu. Ogarnięcie podstaw zajmie Ci nie dłużej niż obejrzenie 1 odcinka anime. Potem to sprawa kilku kliknięć.
2. Oglądając anime online i tak ściągasz je na dysk. Anime zostaje automatycznie usunięte z dysku po zamknięciu przeglądarki. Jeśli powracasz do jakiejś bajki, to jest to bardziej ekonomiczne.
3. ŚCIĄGANIE Z TORRENTÓW NIE JEST NIEBEZPIECZNE. W taki sam sposób ryzykujesz, że ściągniesz wirusy, oglądając online, a korzystając z torrentów. Tu i tu coś ściągasz. W pierwszym przypadku przez przeglądarkę, a w drugim przez torrenty (niektóre przeglądarki nawet je obsługują). Podane na tym blogu strony są tak samo wiarygodne, co najpopularniejsze serwisy z anime typu anime-shinden.info.
4. Używanie torrentów jest dużo lepsze, gdy masz słabe łącze (2mb lub mniej). W przypadku szybszego internetu po prostu zyskujecie na jakości anime pobieranych z torrentów.
5. Podczas ściągania anime możesz spokojnie grać w różne gry, jak np. League of Legends. Wystarczy, że ograniczysz transfer. Pamiętaj, aby ograniczyć również upload (wysyłanie). Wolne 30kb/s downloadu i 10kb/s uploadu w zupełności wystarczą na grę.
6. Korzystając z torrentów, w prosty sposób pomagasz innym fanom anime. W przypadku stron z anime online zyskują dzięki Tobie tylko twórcy tej strony. Uploaderzy muszą robić to za Ciebie tylko po to, żebyś mógł obejrzeć anime w gorszej jakości, a potem powtórnie je wrzucać, walcząc z serwisami, na które je wysyłają i na które wrzucać się ich z reguły nie powinno (pamiętacie może takie zdarzenia jak zamknięcie megaupload, megavideo?).

Dalej nie masz powodu do ściągania anime? Nie będę nikogo do tego zmuszał, ale to naprawdę nie jest dużo trudniejsze od oglądania anime online, a przy tym dołączasz do tej społeczności, która "wymienia się" anime, a nie biernie pozwalasz zarabiać serwisom na piractwie, wykorzystującym nawet tłumaczy, przywłaszczając sobie ich pracę do tego celu. Wypiszę na szybko podstawowe zalety i zabiorę się szybko do pomocy tym, którzy zechcą pobierać anime.

- jakość obrazu nie jest dużo gorsza w wersji online (zazwyczaj są problemy przy tych mniej popularnych seriach)
- jakość dźwięku bardzo często jest dużo gorsza w wersji online
- dysponujesz zawsze najlepszymi napisami - jeśli jednego autora są słabe, wybierasz te lepsze - możesz również oglądać z angielskimi napisami (polecam! świetna metoda nauki angielskiego)
- często jest dostępny angielski dubbing (tzw. dual audio)
- jeśli ktoś przesadzi z wymyślnymi czcionkami, w 2s ustawisz sobie taką, jaka jest dla Ciebie wygodna
- to co ściągniesz, możesz obejrzeć w każdym momencie, nie trzeba się martwić o to, że następnego odcinka akurat nie będzie na stronie i czekać na reupload lub będziesz miał kłopoty z internetem i nie obejrzysz.
- najszybszy dostęp do nowości
- "Otaku" nie ogląda byle czego i byle jak ;)
- nie dajesz zarobić serwisom online na piractwie!

http://uploaduj.net/D4aa65/dn-mp3/ - cały opening Death Note
http://uploaduj.net/D4aa66/dnend-mp3/ - wycinek z DN
http://uploaduj.net/D4aa67/gc-mp3/ - wycinek z Guilty Crown
Powyżej znajdziecie wykonane przeze mnie próbki porównawcze jakości dźwięku. Przeciętny torrent ważący ~250mb na odcinek z HD anime-online. Posłuchajcie i sami oceńcie, czy wolicie psuć sobie uszy, oglądając anime online, czy wolicie posłuchać takich genialnych kawałków, jak ten z poprzedniego posta, bez żadnych szumów. Szybko zauważycie, że różnica jest ogromna. =) Po co ryzykować zniszczonym audio, jak zawsze pod ręką możesz mieć czystą wersję bez żadnych usterek?
A skąd powstają te szumy? Otóż wynika to albo z niewiedzy i braku umiejętności osób przerabiających to anime, dodających napisy i wrzucających do sieci lub też z konieczności zastosowania tłumienia audio, aby serwisy, na które wrzuca się te anime, nie dowiedziały się za szybko o tym, że dostały właśnie pirackie kopie. Jedną z metod wykrywania jest właśnie porównywanie ścieżek audio.


Skąd pobierać anime?

Przed pobraniem samego anime warto wejść na stronę z polskimi napisami (jeśli nie znasz angielskiego i nie dasz rady oglądać z angielskimi napisami oczywiście).
Wyszukaj wybrane przez siebie anime. Sprawdź do jakiej wersji zostały przygotowane napisy. Przykładowo w komentarzu znajdziesz coś takiego:
=======================
======GUILTY CROWN 1======
=======================
Napisy pasują do wersji:
- TV: [Commie]
- BD: [Zero-Raws]

BD jest to wersja odnowiona, z poprawioną grafiką itp., ale nie zawsze do takiej znajdą się napisy. W tym wypadku najlepiej poszukać wydania [Zero-Raws]. Dosyć często napisy pasują do jakiejś wersji, nawet gdy nie ma tego podanego w opisie na animesub.info, więc nie trzeba się do końca tym sugerować.

Najpowszechniejsze metody ściągania anime: 

1. Torrenty - najefektywniejszy sposób pobierania anime oraz dzielenia się z fanami na całym świecie
2. Hostingi/ddl - ktoś wrzuca na jakiś hosting, gdzieś to jest katalogowane, a Ty z tego miejsca ściągasz, w przypadku niektórych anime jest to jedyna metoda (głównie te stare i zapomniane). Na tej zasadzie działa też anime online tylko jako bonus macie przetrawioną przez różne filtry wersję.
3. IRC - idealne uzupełnienie torrentów, prosta i efektywna metoda. Wystarczy wejść na pewien kanał, wpisać parę komend i ściągnąć, co Ci się podoba.

Torrenty:

Torrenty - jak to działa? (jeśli już kiedyś używaliście torrentów to pomińcie ten fragment, pisane łopatologicznie)
Mniej więcej tak - ściągasz klienta, a potem do listy dodajesz anime, które chcesz ściągnąć. Tylko jak je dodać? Sprawa jest już trudniejsza, bo trzeba w sieci wyszukać konkretnych plików torrent i je ściągnąć. Największy problem będzie właśnie z ich wyszukaniem, ale o źródłach napiszę później i szybko ten problem minie. ;) Kilka obejrzanych serii i już będziesz znał takie miejsca w sieci doskonale. Po uruchomieniu tego torrentowego pliku, znalezionego w sieci, łączy Cię ze wszystkimi ludźmi, którzy też mają go uruchomionego i wygląda to mniej więcej tak: kilka, kilkadziesiąt, kilkaset osób wysyła Ci jednocześnie fragmenty tego anime (seeduje). Ty je pobierasz, a potem to co ściągniesz automatycznie wysyłasz(w trakcie ściągania również). Dlatego pamiętaj, żeby po ściągnięciu anime nie wyłączać klienta, bo dzięki temu, korzystają inni. Wcześniej Ty ściągałeś od innych ludzi, teraz Twoja kolej na wysłanie komu innemu. Dzięki temu każdy może obejrzeć sobie co tylko zechce i anime nie zanikają w odmętach cyberprzestrzeni. ;)

Skąd brać te torrenty?
Najbardziej rozwiniętymi portalami, na których znajdziesz większość tytułów są:
bakabt.me
nyaa.eu (w panelu na górze zaznaczajcie "English-translated Anime" i "Trusted only")
poza tym jest jeszcze:
animebytes.tv/
google.pl
i kilka mniej ważnych stron, gdzie też można wiele serii znaleźć, tutaj znajdziecie ich listę:
http://www.torrentking.org/?cat=Anime

http://bakabt.me/ - świetna strona, bardzo dużo anime, ściągasz w bardzo szybkim tempie, niestety nie ma na niej wielu zlicencjonowanych serii, trzeba się zarejestrować i dbać o ratio, czyli musisz wysyłać innym, gdy ściągniesz anime, w przeciwnym razie mogą zablokować Ci download lub będziesz musiał założyć nowe konto.
http://www.nyaa.eu/ - jeśli nie będzie na powyższej stronie danego anime to zajrzyj od razu tutaj. Wpisz nazwę anime, kliknij na "seeders" i wybierz najlepszy torrent. Od razu sprawdź czy wersja, którą ściągasz będzie pasować do polskich napisów dostępnych na animesub.info, jeśli chcesz w tym języku je obejrzeć.
animebyt.es/application.php - prywatny tracker, trzeba wysłać aplikację, aby się tam dostać, albo poprosić kogoś o invite, na stronie jest praktycznie wszystko to, czego nie ma na bakabt.me, w dobrej jakości, z niezłą prędkością ściągania, idealne uzupełnienie. =) Korzystam z niej najczęściej.


Polskie napisy na http://animesub.info/
Jeśli macie jakieś problemy z wyszukiwaniem wybierzcie na górze "Katalog alfabetyczny", a przeglądając rozpiskę wciśnijcie .
Pamiętaj, żeby sprawdzić czy ściągana wersja zgadza się z napisami. W przeciwnym wypadku będziesz musiał je synchronizować!
Przed ściągnięciem warto zapoznać się jeszcze ze słowniczkiem dostępnym niżej na tej stronie, a w szczególności z pojęciami: SOFTSUBY i HARDSUBY.
Jeśli naprawdę nie będziesz mógł znaleźć tego anime, poddaj się i obejrzyj online lub zapytaj specjalistów w tym temacie animesub.info. Pamiętaj, że nie wyszukają Ci serii, które można kupić w Polsce, więc nawet o to nie pytaj.

Jeszcze taka rada odnośnie ściągania przez torrenty:
Jeśli chcesz po kolei ściągać odcinki i żeby Ci się ściągał następny, gdy Ty będziesz cieszył się tym pierwszym, to wejdź w uTorrent-a, wybierz anime -> pliki(w panelu na dole) -> wybierz plik, prawy przycisk myszki i ustaw priorytet na wysoki (możesz kilka odcinków na raz zaznaczyć).

I to by było na tyle jeśli chodzi o torrenty :) Trudne? Trochę, ale jak już po raz pierwszy coś ściągniesz - nie będzie problemu.

Download:
Sprawa wygląda prosto. Wchodzisz na stronę, wyszukujesz anime, ewentualnie jeszcze się rejestrujesz i ściągasz na dysk.
Większość stron jest niesprawdzonych przeze mnie. Jeśli macie jakieś uwagi na ich temat, piszcie w komentarzach.
https://animetosho.org/ również torrenty
http://www.animea.net/ bez zlicencjonowanych serii
animetake.com również torrenty
 IRC:
Świetne uzupełnienie torrentów, a nawet alternatywna metoda do ściągania anime. Krótki poradnik autorstwa Sir_Ace:

1. Ściągasz, instalujesz i odpalasz klienta IRC (polecam KVIRC)
http://www.kvirc.net/
Download
2. W konsoli (na samym dole) wpisujesz (z ukośnikiem):
/server irc.rizon.net
3. Wybierasz nicka unikalnego w obrębie serwera, np:
/nick KubusPuchatek
4. Rejestrujesz nicka:
/msg nickserv register twoje_haslo twoj@email.com
5. Wchodzisz na skrzynkę pocztową, odczytujesz kod i kończysz rejestrację, np:
/msg NickServ confirm twój_kod
Rejestrować nicka wystarczy raz. Przy każdym następnym razie wystarczy z własnym nickiem wpisać:
/msg NickServ identify twoje_haslo
6. Wchodzisz na kanał NEWS:
/join #news
7. Komendą !find wyszukujesz, co ci trzeba. Możesz wpisać tytuł serii, ale zazwyczaj wystarczy kod CRC odcinka (do dostania w torrentowniach, na stronach grup albo anidb), np:
!find 566536B3
 (tak, wykrzyknik albo @, ale nie ukośnik)
Powyższe polecenie wydane na kanale NEWS sprawi, że odezwą się do ciebie wszystkie boty posiadające 43. ep Gundama AGE od [sage]. Jedno przykładowe zagajenie:
*Arcoxia* XDCC SERVER - slots:[80/80] - /MSG Arcoxia XDCC SEND x - Found: #285:[sage]_Mobile_Suit_Gundam_AGE_-_43_[720p][10bit][566536B3].mkv,408M
Wystarczy wpisać zaczerpnięte z powyższego
/MSG Arcoxia XDCC SEND 285
 i wydać zgodę na transfer, a odcinek zacznie spływać na dysk.

Bonus:
1. W celu uzyskania pewnej dozy informacji o pliku należy SEND zmienić na INFO.
2. Wszystkie znane mi boty posiadają możliwość wznawiania połączenia i nawet nie rozwala to CRC pliku.
3. Alternatywę dla kanału NEWS stanowi NIBL
Oba kanały mają też przeglądarkowe wyszukiwarki ( http://news.is-fabulo.us  i http://nibl.co.uk/bots.php ), jednak trzeba liczyć się z tym, że wersje IRC-owe są świerzsze
4. IRC-owi wielkość liter jest obojętna - każde polecenie możesz wydać małymi, wielkimi a nawet pokemoniastymi, o ile tak jest dla ciebie czytelniej
5. Kiedy buszujesz po botach umieszczonych na kanałach poszczególnych grup, zwracaj uwagę na topic kanału. Często zawiera informacje, jak ściągać.
6. To wszystko tylko wygląda tak strasznie. Ogarnięci osobnicy potrafią się przyzwyczaić i/lub wszystkie powyższe czynności zautomatyzować.

Słowniczek:
DVD | MKV | h264 | 720x480 | AC3 | Dual Audio | Softsubs (Virus123)

Przykładowo widzicie taki torrent. Co to oznacza?
Softsubs - anime z możliwością podmiany napisów, jeśli byłyby to Hardsuby - napisy są już nałożone na obraz, co oznacza, że w przypadku chęci oglądania z polskimi napisami nie dałoby się ich podmienić. W najlepszym wypadku przykryjecie napisy angielskie, polskimi.
h264 - kodek video (nie jest to dla laików takie istotne)
MKV - format anime, najlepiej, żeby w takim właśnie było. MP4 lub AVI- dobre, gdy chcecie obejrzeć na ipodzie, psp itp. jednak z angielskimi napisami. W innym wypadku lepiej ściągnąć mkv, dograć polskie napisy i przerobić na mp4.
1280×720 = 720p - rozdzielczość, aby było widać różnicę powyżej 720p trzeba mieć naprawdę niezły monitor oraz... spostrzegawczość + trzeba siedzieć stosunkowo blisko ekranu
AC3 - kodek audio (jeśli jest FLAC to już wiecie, dlaczego tyle miejsca zajmuje anime, a poprawy jakości dźwięku prawie na pewno nie dostrzeżecie)
Dual Audio - anime z możliwością przełączenia japońskiego dubbingu na angielski i odwrotnie.


Ściągnąłem, co dalej?Dalej to już tylko oglądać. Polskie napisy wrzuć do folderu z anime. Jeśli nie uruchomią się automatycznie - wciśnij CTRL+L. Będziesz mógł je wybrać ręcznie.

Jednakże czasami mogą wystąpić pewne problemy spowodowane najczęściej:
a) złym odtwarzaczem i kodekami -> nie można odpalić anime -> trzeba ściągnąć nowy odtwarzacz i kodeki
b) niezsynchronizowanymi napisami -> uniemożliwione oglądanie z napisami -> trzeba je zsynchronizować -> wrzucić na animesub.info po to, by inni już się tym nie martwili. Pamiętajcie o podaniu twórcy napisów!
Zalecam jednak spojrzeć na to jaką wersję ściągamy i już się tym nie martwić, problem zazwyczaj pojawia się przy naprawdę mało znanych seriach.
 Odpowiedni odtwarzacz
Do oglądania anime nada się naprawdę wiele odtwarzaczy. Jeśli jednak ten Twój nie działa to ściągnij:
Linki pomocnicze:
Media Player Classic oraz K-Lite Codec Pack

Po ściągnięciu napisów, wrzuć je do tego samego miejsca co anime. Jeśli napisy
Synchronizacja napisów:  
W większości przypadków, gdy napisy będą się rozjeżdżać, wystarczy przesunąć ich czas dokładnie po openingu. Inne spotykane problemy to:
- rozjeżdżanie się napisów w kilku miejscach, w większości przypadków jest to początek anime i/lub środek (przerwa na reklamy ;) )
- inna wartość fps (rozwiązanie tego typu problemów podam później, możecie skorzystać z poradnika na animesub.info)
Do synchronizacji napisów służą takie programy jak Subtitle Edit, Aegisub, Sub-edit player, Subtitle Workshop.
http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=98163 <- możecie skorzystać z tego manuala do Sub-edit playera. Jednak program jest dosyć przestarzały, także polecam skorzystać z innego, np. tego opisanego poniżej.
Nauka obsługi takiego programu nie zajmie dłużej niż 5 minut (tych opcji, które będą nam potrzebne)
Sposób synchronizacji napisów przedstawię na przykładzie Subtitle Edit (póki co tylko korekta czasu, a nie fps):
Pierwsze co najlepiej zrobić to zmienić język na polski w opcjach. Mój sposób będzie polegał na pobraniu czasu z oryginalnych napisów i zsynchronizowaniu co do setnej sekundy, ale możecie również robić to na oko. Jedyne opcje, które zostaną wykorzystane to:
Wczytanie napisów, synchronizacja i ich zapisanie, proste. Jeśli potrzebny będzie Wam inny format napisów, to wystarczy wejść w "Plik", a potem przy zapisywaniu wybrać odpowiedni format.

Zabieramy się do synchronizacji. Otwieramy dwukrotnie program Subtitle Edit. W pierwszym oknie klikamy na otwórz i wybieramy anime z angielskimi napisami. Po kilkunastu sekundach program wyciągnie z anime angielskie napisy. Następnie w drugim oknie otwieramy nasze polskie napisy, które chcemy zsynchronizować. Wygląda to mniej więcej tak:
http://i.imgur.com/e1Z3ELM.jpg
Szukamy miejsca, w którym rozjeżdżają się napisy. Jak widać polskie napisy późnią się o 10s, dokładnie po openingu. W polskich napisach zaznaczamy wszystko od tego miejsca w dół. Przechodzimy do "Synchronizacja" > dostosuj wszystkie czasy > wpisujemy czas, o który mają się przesunąć napisy, czyli 10s i klikamy na pokaż wcześniej. Zapisujemy napisy, CTRL+S. Jeżeli mamy już włączone anime, to trzeba w odtwarzaczu (Media Player Classic czy co tam macie) wcisnąć CTRL+L i wskazać na te napisy, żeby się odświeżyły. Nie zamykajcie Subtitle Edit, bo może się zdarzyć, że w jeszcze jakimś miejscu napisy się rozjadą i znowu będziecie potrzebować tego programu.
Gotowe.
Możecie również posprawdzać jak działają inne opcje synchronizacji, znajdujące się oczywiście w zakładce "Synchronizacja". Bardzo intuicyjne i czasami pomocne.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie synchronizacji i edycji napisów w Subtitle Edit to zajrzyjcie na oficjalnego tutoriala:
lub poszukajcie ich w sieci.


Podsumowanie. 

Poradnik został stworzony z myślą o ludziach, którzy nie orientują się w tym jak łatwo można pobierać anime. Jest również dla tych, którzy nie wiedzą ile tracą oglądając anime online. W tutorialu nie ma wszystkich możliwych informacji na ten temat oraz może zawierać liczne błędy, dlatego jeśli chcecie czymś się podzielić - piszcie. Mam jednak nadzieję, że zawiera on wszystkie niezbędne podstawy i komuś pomoże.
Nie wiem czy będę tu jeszcze dodawał jakieś wpisy ;) W każdym razie myślę, że nie będzie ich za wiele. Na pewno wprowadzę wszelkie możliwe poprawki, tak w wyglądzie tego bloga jak i treści. Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane.

Jeśli uważasz, że ten blog może być dla kogoś pomocny - zalajkuj go i podziel się nim ze znajomymi =)

skąd pobierać anime, skąd brać anime, gdzie ściągać, za darmo, anime download, anime download tutorial, ściąganie anime, pobieranie anime, anime torrent, anime torrenty, anime ddl, shinden ssie, 

13 komentarzy:

 1. Niestety, z bólem serca muszę napisać, że te zdanie: "W taki sam sposób ryzykujesz oglądając online, a korzystając z torrentów." jest bzdurą. Nie ma w tym ironii, tylko moje prawdziwe odczucia.
  Gruntowną różnicą jest to, że na kochanych torrentach, twoje IP świeci jak pupcia niemowlęcia i takie firmy wyszukujące piratów, mogą bezproblemowo je zdobyć. Oczywiście o ile interesują się daną serią.
  Na stronach online, o ile twórca nie współpracuje z takimi firmami, twoje ip jest chronione przez serwer. By je zdobyć, firma musiałaby wystąpić do właściciela serwera o logi. Problem w tym, że to samo nie udowadnia, iż dane anime oglądałeś :)
  Niestety, ściągając torrenty nie masz takich wygód.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zacznę od tego, że pisząc to, bazowałem na opinii znajomego, czyli tym czego się obawiał i chodziło mi o wirusy. Niemniej jednak jeśli chodzi o bezpieczeństwo w sensie prawnym to bardziej się narażamy używając torrentów. Tutaj oczywiście masz rację i o tym nawet nie pomyślałem. Naraża się za nas właściciel strony, a my jesteśmy bezpieczniejsi.
  Jak sam pewnie wiesz, inaczej już wygląda sprawa z egzekwowaniem tego prawa. Czy ktoś w ogóle poniósł konsekwencje prawne? Sam nie wiem. Na pewno jakimiś stronami się zajęli, chociażby z mangami.
  Patrząc na to z innej strony, to istnieje też ryzyko, że zamkną nam dostęp do tych anime, które można obejrzeć online. Niby w przypadku torrentów też mogą takie strony zamknąć, ale ten co i tak już ściąga, bez problemu znajdzie nowe źródło.

  Jedyne co mogę doradzić to nie ściąganie zlicencjonowanych w Polsce serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej bardzo podoba mi się Twój blog. Lubię anime, najbardziej mi się podoba Itazura na kiss i Skip beat czy znasz jakieś podobne anime do tych. Byłabym wdzięczna za odp. O odpowiedz prosze na moim blogu http://karolajnangel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Właściwie niemal wszystkie animce online można ściągnąć mając do tego wtyczkę. Ściąganie dla mnie osobiście nie stanowi problemu i tylko tak oglądam, bo wolę na TV z usb odtwarzać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście, że można, ale na z polskich stronek na pewno nie warto. Po co ściągać już coś przetrawionego przez przeróżne filtry skoro obok, z innej stronki, można zassać czystą wersję? Poza tym propsuję oglądanie z angielskimi napisami, to bardzo ułatwia sprawę. Do oglądania seriali wielkich zdolności lingwistycznych nie potrzeba. ;) Wiem to po sobie, bo w chwili gdy pisałem tego posta (czyli jakieś 10 miesięcy temu) to oglądałem z polskimi, bo wmawiałem sobie, że jestem za słaby, a teraz nie widzę w tym problemu.
  Też animu oglądam na TV, ale podłączam laptop przez HDMI. =)

  @Karolajn
  Dzięki. Nie oglądałem tych anime, więc nie za bardzo mam co polecić. ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Siema. Potrzebuję pomocy w sprawie SNK. Posiadam ściągnięte odcinki 1-9 w formatach .mkv i .mp4 (mp4 czyste tzn. bez napisów). Potrzebowałbym instrukcji
  krok po kroku aby zrobić HARDSUBA ale jednocześnie zachować format .mp4. Nie pogardziłbym również linkami do programów wykonujących takie operacje.
  Przeczytałem tysiące postów na setkach forów i dalej nie mogę znaleźć szczegółowej instrukcji. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ chcę mieć Shingeki no Kyojin przy sobie. Zależy mi tylko na szczegółowej instrukcji "jak wstawić hardsuba do .mp4". Pozdrawiam ~Puoteck

  OdpowiedzUsuń
 7. Mkv może być spokojnie. Nie wiem, jak zrobić to wszystko profesjonalnie, ale bardzo prostym programem do tego celu jest "xvid4psp". Znajdą się na pewno lepsze itp., ale nie zagłębiałem się w ten temat, bo mi to nie było za bardzo potrzebne. Ten był zwyczajnie prosty w obsłudze i na ipodzie touch działało wszystko elegancko.
  W tym programie wybierasz odcinek anime, potem wskazujesz napisy (dodaj -> napisy, tak to chyba było), a na końcu wybierasz urządzenie docelowe (ustawienia na te urządzenia są już przygotowane). Wszystko się mixuje i gotowe. Można spokojnie kolejkować odcinki.

  Nie wiem, jaki masz system operacyjny i nie pamiętam również, jakie obsługuje ten programik. Musisz sam sprawdzić. Spokojnie znajdziesz ten program w google. Jeśli ten nie będzie działał, to poszukaj chociażby Format Factory.

  OdpowiedzUsuń
 8. @Zuvvo

  Format Factory konwertowałem wielokrotnie, ale tylko jeden odcinek udało się skonwertować poprawnie. W innych przypadkach napisy nie obsługiwały polski liter i wyskakiwały dziwne znaki oraz były bardzo pogrubione w dużej skali i miały dziwną niebieską barwę.Spróbuję zaraz ten xvid4psp. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam. ~Puoteck

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Zapomniałem dodać że mój system operacyjny to Windows 7 Home Premium wersja 64 bitowa.

   Usuń
 9. Spróbuj ustawić domyślny odtwarzacz na ten, na którym wszystko Ci działa. Raz z tym xvid4psp miałem taki problem, że przez to nie działały napisy, nie chciało ruszyć czy coś. A potem wszystko śmigało. Wiesz, prawym na anime > otworz za pomoca > wybierz program domyślny. Ale cholera wie tak naprawdę, z czym u Ciebie jest problem. ;P

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny poradnik, dzięki za niego. Na bank się przyda, bo wszystkie serie, które miałem mi się pokończyły.

  Zapraszam na mój nowy blog. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja znam jeszcze inny sposób, pobieramy jakiś dodatek fast downloander na chroma, wchodzimy na stronę na której oglądamy anime(polecam wbijam.pl), włączamy anime(nie działa pod każdy player), klikamy ikonkę dodatku, wybieramy jakość i klikamy pobierz, później pobieramy program flv player, instalujemy go i za pomocą niego odpalamy pobrane wcześniej anime. ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Link nyaa.eu jest nieaktualny, obecnie jest nyaa.si tylko i wyłącznie.

  OdpowiedzUsuń